Więcej o: Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza

Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2019 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia, które będzie obowiązywało do dnia 26.03.2019 r. godz. 23:59. Więcej „Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza”

Więcej o: Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Nadleśnictwo Marcule informuje, że w okresie od 05.05.2015 r. do 29.05.2015 r. planuje wykonać chemiczny zabieg ograniczenia populacji chrabąszczowatych na terenie nadleśnictwa techniką agrolotniczą i techniką naziemną. Przewidywana powierzchnia zabiegu agrolotniczego wynosi 7 435 ha i obejmuje nadleśnictwa: Polany, Seredzice, Błaziny, Kruki, Pastwiska, Michałów i Podrzecze. Więcej „Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych”

Więcej o: Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!

Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!

Ponad 400 osób zjawiło się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, aby oklaskiwać najlepszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu radomskiego. Już po raz szósty rozstrzygnięto doroczny konkurs organizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. Z okazji jubileuszu konkursu wybrano też sportowca 10-lecia. Więcej „Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!”

Więcej o: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka nożna z obszaru I: Wsparcie i upowszechnianie kultury fizycznej

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka nożna z obszaru I: Wsparcie i upowszechnianie kultury fizycznej

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka nożna z obszaru I: Wsparcie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Więcej „Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka nożna z obszaru I: Wsparcie i upowszechnianie kultury fizycznej”
Więcej o: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka siatkowa z obszaru I: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka siatkowa z obszaru I: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka siatkowa z obszaru I: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Więcej „Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Szkolenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych w dyscyplinie: piłka siatkowa z obszaru I: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”
Więcej o: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Realizacja pozalekcyjnych programów profilaktyczno-wychowawczych i profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wierzbica z obszaru II: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Realizacja pozalekcyjnych programów profilaktyczno-wychowawczych i profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wierzbica z obszaru II: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Realizacja pozalekcyjnych programów profilaktyczno-wychowawczych i profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wierzbica z obszaru II: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej „Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania: Realizacja pozalekcyjnych programów profilaktyczno-wychowawczych i profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wierzbica z obszaru II: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.”
Więcej o: Podziękowania dla sołtysów

Podziękowania dla sołtysów

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wierzbicy, z okazji Dnia Sołtysa, odbyło się spotkanie, podczas którego Wójt Zdzisław Dulias, Przewodniczący Rady Kazimierz Szczęsny oraz Skarbnik Irena Stańkowska, wręczyli podziękowania sołtysom z kadencji 2014-2018 oraz nowo wybranym „gospodarzom” swoich małych Ojczyzn.

Więcej „Podziękowania dla sołtysów”
Więcej o: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzbicy

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzbicy

W Wierzbicy odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym uczestniczyli znamienici goście.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą. Następnie przemaszerowano na cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty na grobie bohaterów narodowych. Wszystko zakończyła prelekcja historyczna dr Krzysztofa Busse, pracownika delegatury IPN w Radomiu, nt. represjii wobec żołnierzy niezłomnych po II Wojnie Światowej.

Więcej „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzbicy”