Więcej o: Zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych to preferencja w podatku dochodowym od osób fizycznych, zwana ulgą dla młodych. Ulga polega na zwolnieniu z PIT przychodów z pracy, ze zlecenia, praktyki absolwenckiej lub stażu uczniowskiego, uzyskanych przez podatnika do ukończenia 26. roku życia, do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną Ministerstwa Finansów „Zerowy PIT dla młodych”

Broszura Ministerstwa Finansów – Zerowy PIT dla młodych Więcej „Zerowy PIT dla młodych”

Więcej o: Jak przygotować się do spisu, aby był on bezpieczny, szczególnie dla osób starszych?

Jak przygotować się do spisu, aby był on bezpieczny, szczególnie dla osób starszych?

Po pierwszych dwóch tygodniach Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) można już
zdiagnozować najczęstsze pomyłki popełniane przez osoby korzystające z samospisu przez Internet.
Najważniejsza porada dla spisujących się osób: warto się dobrze przygotować, dokładnie czytać pytania
i podpowiedzi zawarte w aplikacji, a w razie wątpliwości lepiej sprawdzić daną informację i wrócić do
formularza później. Na dokończenie spisu mamy 14 dni od pierwszego logowania. Jeśli jednak definitywnie
zakończymy spis i potwierdzimy poprawność przekazanych danych – nie ma już możliwości ich poprawiania! Więcej „Jak przygotować się do spisu, aby był on bezpieczny, szczególnie dla osób starszych?”

Więcej o: Szkolenie on-line organizowane przez LGD Wspólny Trakt

Szkolenie on-line organizowane przez LGD Wspólny Trakt

Już 11 maja 2021 r. odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line/webinarium dla osób fizycznych/przedsiębiorców zainteresowanych złożeniem wniosku o wsparcie finansowe w ramach planowanych w tym roku naborach wniosków
z przedsięwzięć:

  • Podejmowanie działalności gospodarczej
  • Rozwijanie działalności gospodarczej

(zgłoszenia przyjmujemy do 7.05.2021 r. do godziny 15:00) Więcej „Szkolenie on-line organizowane przez LGD Wspólny Trakt”

Więcej o: Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99 Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!”

Więcej o: Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza. Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów”

Więcej o: APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica

APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica

Na podstawie pisma Starosty Radomskiego z dnia 7 kwietnia 2021 r., informujemy, że ze względu na wystąpienie kilku ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski a także na terenie województwa mazowieckiego, przypominamy właścicielom drobiu oraz osobom pracującym na fermach o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz bioasekuracji, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa ptaków do gospodarstw. Więcej „APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica”

Więcej o: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina:  Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet

15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok. Od tego roku rolnicy mogą składać je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Więcej „Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet”