Więcej o: Zaproszenie ofertowe na realizację zadania dotyczącego inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Wierzbica

Zaproszenie ofertowe na realizację zadania dotyczącego inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Wierzbica

W związku z możliwością uzyskania dofinansowania ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” na realizację zadania dotyczącego inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie gminy Wierzbica (9500 mieszkańców). Więcej „Zaproszenie ofertowe na realizację zadania dotyczącego inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Wierzbica”

Więcej o: Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostaną zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona zostanie działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmieni? Więcej „Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte”

Więcej o: Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych

Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych

Urząd Gminy w Wierzbica informuje, iż w związku z trwającą epidemią koronawirusa, w tym wprowadzonym w dniu 19 marca 2020 r. stanem epidemii, mogą nastąpić zmiany w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

Odpady wielkogabarytowe, opony i elektroodpady, które powinny, a nie zostały odebrane w dniu 27.03.2020 r. zostaną zabrane w innym terminie, o którym mieszkańcy zostaną uprzednio poinformowani. Więcej „Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych”

Więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami

Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa mazowieckiego przed przymrozkami, które mogą wystąpić od godz. 06:12 dnia 26.03.2020 do godz. 09:00 dnia 27.03.2020. Prognozuje się spadek temperatury minimalnej od -2°C do 1°C, przy gruncie lokalnie do -4°C. Temperatura maksymalna wyniesie od 8°C do 10°C. Więcej „Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami”

Więcej o: PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa Więcej „PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem”