Aktualności

Więcej o: Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica w sprawie wykazu nieruchomości lokalowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców

Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica w sprawie wykazu nieruchomości lokalowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców

Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica z dnia 04.11.2019 r w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości lokalowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców. Więcej „Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica w sprawie wykazu nieruchomości lokalowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców”

Więcej o: Gmina Wierzbica zakończyła drugi w tym roku program utylizacji azbestu

Gmina Wierzbica zakończyła drugi w tym roku program utylizacji azbestu

W bieżącym roku Gmina Wierzbica dwukrotnie brała udział w projekcie współfinansowanym ze środków WFOSiGW w Warszawie a obejmującym odbiór i utylizację  wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica. W ramach zadania zebrano łącznie 97.02 ton odpadów – płyt eternitowych z 45  budynków zarówno mieszkalnych jak i gospodarczych. Więcej „Gmina Wierzbica zakończyła drugi w tym roku program utylizacji azbestu”

Więcej o: Program OSA 2019 na terenie Gminy Wierzbica

Program OSA 2019 na terenie Gminy Wierzbica

Można już korzystać z placów zabaw, które powstały na terenie Gminy Wierzbica w ramach realizacji programu OSA 2019.

Utworzenie Otwartej Strefy Aktywności, to program Ministerstwa Sportu i Turystyki, na który nasza gmina pozyskała dofinansowanie.

Z tego względu, na terenie PSP w Rudzie Wielkiej oraz PSP w Wierzbicy, powstały place zabaw, które zostały już oddane do użytku. Więcej „Program OSA 2019 na terenie Gminy Wierzbica”

Więcej o: Jubileusz 60-lecia PSP w Łączanach

Jubileusz 60-lecia PSP w Łączanach

25 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Łączanach miało miejsce szczególne wydarzenie – jubileusz 60-lecia.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, celebrowana przez księdza proboszcza parafii w Łączanach Roberta Szewczyka i księdza wizytatora z Wydziału Katechetycznego w Radomiu – dr Dariusza Frydrycha. Po mszy świętej wszyscy zebrani goście udali się do szkoły. Więcej „Jubileusz 60-lecia PSP w Łączanach”

Więcej o: Powstały szatnie dla piłkarzy

Powstały szatnie dla piłkarzy

Zostało zakończone zadanie pn. „Adaptacja pomieszczeń w gminnym budynku po zlewni mleka, na szatnie dla potrzeb gminnego boiska sportowego w Łączanach”.

Przypomnijmy, że Gmina Wierzbica pozyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”, w wysokości 10 tysięcy złotych. Więcej „Powstały szatnie dla piłkarzy”

Więcej o: Plac zabaw w Suliszce wyremontowany

Plac zabaw w Suliszce wyremontowany

Na placu gminnym w Sołectwie Suliszka został przebudowany i doposażony plac zabaw. Wyremontowano również zewnętrzną siłownię.

Przypomnijmy, że Gmina Wierzbica pozyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”, w wysokości 10 tysięcy złotych. Więcej „Plac zabaw w Suliszce wyremontowany”

Do góry