Aktualności

Więcej o: DO 30 CZERWCA ZŁÓŻ DEKLARACJE O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA DO CEEB!

DO 30 CZERWCA ZŁÓŻ DEKLARACJE O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA DO CEEB!

Szanowni Mieszkańcy,
30 czerwca mija ostateczny termin zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez właścicieli domów jednorodzinnych, budynków usługowych, firm oraz wspólnot mieszkaniowych. Zwróciliśmy się do Naszych Sołtysów o pomoc w rozpowszechnieniu tych informacji wśród mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu. We wszystkich miejscowościach Gminy Wierzbica zostaną rozwieszone plakaty informacyjne o obowiązku wypełnienia deklaracji w CEEB, której celem jest zgromadzenie danych na temat źródeł ogrzewania w naszych domach. 

Więcej „DO 30 CZERWCA ZŁÓŻ DEKLARACJE O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA DO CEEB!”

Więcej o: ZAPROSZENIE NA FORUM „INNOWACJE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO”

ZAPROSZENIE NA FORUM „INNOWACJE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO”

Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt” z siedzibą w Kowali-Stępocinie, zaprasza na spotkania mające na celu utworzenie Forum Innowacji Społecznej, które będzie platformą współpracy podmiotów aktywnych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Wspólny Trakt i przyczyni się do rozwoju społecznego. Operacja jest adresowana do instytucji samorządowych (ośrodki pomocy społecznej, MOPS, GOPS, ośrodki kultury/gminne biblioteki, szkoły), organizacji społecznych, lokalnych liderów (m.in. kluby sportowe, KGW, OSP i inne organizacje społeczne), wrażliwych społecznie firm. Więcej „ZAPROSZENIE NA FORUM „INNOWACJE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO””

Więcej o: PROŚBA O OGRANICZENIE ZUŻYCIA WODY

PROŚBA O OGRANICZENIE ZUŻYCIA WODY

Wójt Gminy Wierzbica zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy Wierzbicy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów, szczególnie w godzinach 18:00 – 22:00.

Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach rolnych. Więcej „PROŚBA O OGRANICZENIE ZUŻYCIA WODY”

Więcej o: OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA KANDYDATÓW NA STANOWISKA DYREKTORÓW ZESPOŁÓW SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYCH I DYREKTORA PRZEDSZKOLA

OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA KANDYDATÓW NA STANOWISKA DYREKTORÓW ZESPOŁÓW SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYCH I DYREKTORA PRZEDSZKOLA

Wójt Gminy w Wierzbicy ogłasza konkurs na kandydatów na stanowiska dyrektorów zespołów szkolno-przedszkolnych i dyrektora przedszkola:

 1. Zespół Szkolno Przedszkolny w Rudzie Wielkiej, 26-680 Wierzbica, ul. Radomska 10.
 2. Zespół Szkolno Przedszkolny w Zalesicach, Zalesice 31c , 26 – 680 Wierzbica.
 3. Szkolno Przedszkolny w Łączanach, Łączany 40, 26-680 Wierzbica.
 4. Zespół Szkolno Przedszkolny w Polanach, Polany 141 , 26 – 680 Wierzbica.
 5. Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Wierzbicy, ul. I. Krasickiego 36, 26-680 Wierzbica

Więcej „OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA KANDYDATÓW NA STANOWISKA DYREKTORÓW ZESPOŁÓW SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYCH I DYREKTORA PRZEDSZKOLA”

Więcej o: POWITANIE LATA W ZALESICACH

POWITANIE LATA W ZALESICACH

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zalesicach wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „ZALESICZANKI” serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Wierzbica na Festyn Rodzinny „POWITANIE LATA”.

W programie wiele atrakcji:

 • fantolandia
 • dmuchana zjeżdżalnia i pompowane kule
 • malowanie buzi
 • tradycyjne przysmaki przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zalesiczanki”
 • słodki kącik
 • licytacja koszów z kwiatami
 • występy artystyczne przedszkolaków, uczniów i absolwentów

Gwiazdą wydarzenia będzie recital radomskiego wokalisty Pawła Mosiołka. 

Do góry