Aktualności

Więcej o: KSIĄŻKI PO ANGIELSKU I UKRAIŃSKU W NASZEJ BIBLIOTECE \ BOOKS IN ENGLISH IN OUR LIBRARY \ КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ В НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ

KSIĄŻKI PO ANGIELSKU I UKRAIŃSKU W NASZEJ BIBLIOTECE \ BOOKS IN ENGLISH IN OUR LIBRARY \ КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ В НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Nasza biblioteka wzbogaciła się o książki dla dzieci i młodzieży wydane  w języku angielskim, pozyskaliśmy 94 woluminy. Otrzymaliśmy również 10 książek po ukraińsku oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”. Książki w języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy. Więcej „KSIĄŻKI PO ANGIELSKU I UKRAIŃSKU W NASZEJ BIBLIOTECE \ BOOKS IN ENGLISH IN OUR LIBRARY \ КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ В НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ”

Więcej o: BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE

BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE

W końcu ubiegłego roku, a dokładnie 27 grudnia 2022 roku, została zakończona budowa Pomnika Czynu Niepodległościowego w Wierzbicy. Pomnik już cieszy mieszkańców oraz doskonale uzupełnia przestrzeń publiczną w naszej miejscowości.

Roboty budowlane zostały zakończone pod koniec roku, kiedy to pogoda jak i warunki nie są sprzyjające do organizacji oficjalnych uroczystości. Tego powodu dotychczas nie zorganizowano oficjalnego odsłonięcia pomnika.

Dlatego też, już teraz, Wójt Gminy i członkowie Komitetu Budowy Pomnika Czynu Niepodległości w Wierzbicy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w uroczystościach oficjalnego odsłonięcia pomnika.

Uroczystości planowane są na 23 kwietnia 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy! Więcej „BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE”

Więcej o: Gmina Wierzbica realizuje projekt „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” EDYCJA 2023

Gmina Wierzbica realizuje projekt „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” EDYCJA 2023

Gmina Wierzbica w 2023 roku po raz kolejny przystąpiła do realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Program w całości finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Gmina Wierzbica otrzymała na ten cel kwotę 95 225,20 zł. Więcej „Gmina Wierzbica realizuje projekt „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” EDYCJA 2023”

Więcej o: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLANACH UCZCILI PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLANACH UCZCILI PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

7 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, major Stanisław Sońta, Konrad Gałka, Andrzej Radkiewicz, Marek Lis, Tadeusz Stanisławek, Ryszard Sitkowski, Krzysztof Sitkowski działający w Związku Piłsudczyków w Radomiu. Więcej „UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLANACH UCZCILI PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH”

Więcej o: ZAWIADOMIENIE O PRZEBIEGU POSTĘPOWANIA W SPRAWIE PRZEBUDOWY DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727 W WIERZBICY

ZAWIADOMIENIE O PRZEBIEGU POSTĘPOWANIA W SPRAWIE PRZEBUDOWY DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727 W WIERZBICY

Wojewoda Mazowiecki zawiadamia o toczącym się postępowaniu w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 727 od km 61+255,00 do km 61 + 757,29 wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu nad drogą przemysłową w miejscowości Wierzbica  w km 61+464 realizowana w ramach umowy Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 727 polegającej na: rozbiórce istniejącego wiaduktu nad drogą przemysłową w miejscowości Wierzbica w km 62+213 wraz z budową skrzyżowania drogi przemysłowej z drogą wojewódzką nr 727.”” . Więcej „ZAWIADOMIENIE O PRZEBIEGU POSTĘPOWANIA W SPRAWIE PRZEBUDOWY DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727 W WIERZBICY”

Więcej o: ROZBUDOWA UL. KOŚCIUSZKI W WIERZBICY /DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727/ CORAZ BLIŻEJ  – UMOWA Z WYKONAWCĄ DROGI JUŻ PODPISANA

ROZBUDOWA UL. KOŚCIUSZKI W WIERZBICY /DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727/ CORAZ BLIŻEJ  – UMOWA Z WYKONAWCĄ DROGI JUŻ PODPISANA

MAMY TO!

Dziś, w radomskiej siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie została podpisana umowa z wykonawcą rozbudowy ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727/ w Wierzbicy. Jak wspomniał dyrektor MZDW w Warszawie, Pan Grzegorz Obłękowski, realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki współpracy obu samorządów – województwa mazowieckiego i gminy Wierzbica. I to nie są jedyne działania inwestycyjne na ternie Gminy Wierzbica, bowiem już niebawem ruszą pracę projektowe przebudowy drogi wojewódzkiej nr 744 /ul. Górnej/ w Wierzbicy. Podczas dzisiejszego, jakże ważnego dla naszych mieszkańców wydarzenia obecni byli Wójt Gminy Wierzbica Pan Zdzisław Dulias wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wierzbica Panem Karolem Lechem i Zastępcą Przewodniczącego Rady Panem Sławomirem Liskiem. Więcej „ROZBUDOWA UL. KOŚCIUSZKI W WIERZBICY /DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727/ CORAZ BLIŻEJ  – UMOWA Z WYKONAWCĄ DROGI JUŻ PODPISANA”

Więcej o: WNIOSKI NA NAWADNIANIE I FOTOWOLTAIKĘ – NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 15 MARCA

WNIOSKI NA NAWADNIANIE I FOTOWOLTAIKĘ – NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 15 MARCA

Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020. Pierwotny termin zakończenia naboru, ustalony na 1 marca, został przedłużony do 15 marca 2023 roku. Więcej „WNIOSKI NA NAWADNIANIE I FOTOWOLTAIKĘ – NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 15 MARCA”

Do góry