Aktualności

Więcej o: Piorunujące zwycięstwo boksera z Wierzbicy!

Piorunujące zwycięstwo boksera z Wierzbicy!

Krzysztof Kosela już w pierwszej rundzie znokautował Łotysza Edgarsa Kalnarsa podczas gali boksu zawodowego w Białymstoku. Dla pięściarza z Wierzbicy to ósme ogółem, a siódme przed czasem zwycięstwo na zawodowych ringach.

Kosela świetnie rozpoczął pojedynek z bokserem z Łotwy i po dwóch nokdaunach – mógł już w pierwszej rundzie cieszyć się ze zwycięstwa nad doświadczonym Kalnarsem (27-38-1, 18 KO). Więcej „Piorunujące zwycięstwo boksera z Wierzbicy!”

Więcej o: Wierzbica wylosowała Skrę Bełchatów w Radomiu i Espadon w Szczecinie

Wierzbica wylosowała Skrę Bełchatów w Radomiu i Espadon w Szczecinie

Wielokrotny mistrz Polski – PGE Skra Bełchatów w Radomiu i beniaminek rozgrywek – Espadon w Szczecinie. Na meczach Cerradu Czarnych Radom z tymi właśnie drużynami, promowana będzie nasza gmina w ramach Partnerstwa Regionalnego klubu siatkarskiej PlusLigi.

Partnerstwo Regionalne to projekt wspierający rozwój siatkówki w miastach i gminach naszego regionu, wprowadzony rok temu przez Stowarzyszenie Czarni Radom, właściciela klubu PlusLigi – Cerradu Czarnych Radom. Więcej „Wierzbica wylosowała Skrę Bełchatów w Radomiu i Espadon w Szczecinie”

Więcej o: Ogłoszenie w sprawie jakości wody z dnia 14.09.2016 pobranej  z Ujęcia Wody w Rudzie Wielkiej gm. Wierzbica

Ogłoszenie w sprawie jakości wody z dnia 14.09.2016 pobranej z Ujęcia Wody w Rudzie Wielkiej gm. Wierzbica

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wierzbicy opierając się na badaniach labolatoryjnych próbek wody pobranych w dniu 14.09.2016 z ujęcia wody Ruda Wielka Kresy dot. obecności bakterii coli informuje, że woda z ujęcia Ruda Wielka -Kresy nie spełnia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Woda nie nadaje się w żaden sposób do spożycia, nawet po przegotowaniu.
Woda nadaje się tylko do sanitariatów.
Więcej „Ogłoszenie w sprawie jakości wody z dnia 14.09.2016 pobranej z Ujęcia Wody w Rudzie Wielkiej gm. Wierzbica”

Ogłoszenie o spotkaniu dotyczącym omówienia zasad wypełniania fiszek projektowych

Banner UE

Serdecznie zapraszam mieszkańców, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, instytucje i przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego będą przyjmowane pomysły na działania rewitalizacyjne skierowane dla terenu Sołectwa Wierzbica-Osiedle oraz zostaną omówione zasady wypełniania fiszek projektowych.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wierzbicy w dniu 26.09.2016 r. o godzinie 13.00. Więcej „Ogłoszenie o spotkaniu dotyczącym omówienia zasad wypełniania fiszek projektowych”

Więcej o: Będą zrzucać szczepionkę dla lisów

Będą zrzucać szczepionkę dla lisów

W dniach 20–29 września Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadzi akcję szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów na lasy, pola i łąki na terenie województwa mazowieckiego.

– Nie wolno dotykać przynęty ze szczepionką – ta z zapachem człowieka nie zostanie przyjęta przez zwierzęta. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki zwierzęta domowe należy wyprowadzać na smyczy lub trzymać w zamkniętych pomieszczeniach – informuje Anna Szczygieł, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. Więcej „Będą zrzucać szczepionkę dla lisów”

Do góry