Aktualności

Więcej o: PRZERWA W DOSTAWIE WODY

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 21 WRZEŚNIA 2023 roku (czwartek) w godzinach 9:00 – 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Sołectw:

  • Wierzbica: ul. Radomska, Ogrodowa, Jodłowa oraz Plac Jana Pawła II
  • Dąbrówka Warszawska

Więcej „PRZERWA W DOSTAWIE WODY”

Więcej o: INFORMACJA KOMISARZA WYBORCZEGO W RADOMIU I Z DNIA 18 WRZEŚNIA 2023 R. W SPRAWIE LOSOWANIA KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH

INFORMACJA KOMISARZA WYBORCZEGO W RADOMIU I Z DNIA 18 WRZEŚNIA 2023 R. W SPRAWIE LOSOWANIA KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH

Na podstawie art. 182 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497), w celu powołania w gminie Wierzbica obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r., Więcej „INFORMACJA KOMISARZA WYBORCZEGO W RADOMIU I Z DNIA 18 WRZEŚNIA 2023 R. W SPRAWIE LOSOWANIA KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH”

Więcej o: OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY WIERZBICA Z DNIA 8 WRZEŚNIA 2023 ROKU

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY WIERZBICA Z DNIA 8 WRZEŚNIA 2023 ROKU

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497) Wójt Gminy Wierzbica podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. Więcej „OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY WIERZBICA Z DNIA 8 WRZEŚNIA 2023 ROKU”

Więcej o: ZAPAŚNICY „ORLIKA” WIERZBICA ZAINAUGUROWALI SEZON PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

ZAPAŚNICY „ORLIKA” WIERZBICA ZAINAUGUROWALI SEZON PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

W dniach 24-26 sierpnia 2023 r. Zapaśnicy „Orlika” Wierzbica zainaugurowali drugą część sezonu występem w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe rozegranych w ramach Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Białymstoku. Był to bardzo udane mistrzostwa dla naszych reprezentantów w których złote medale zdobyli Piotr Drab w grupie wiekowej młodzieżowiec (23 lata) oraz Maja Rafalska w grupie wiekowej kadet (17 lat). Więcej „ZAPAŚNICY „ORLIKA” WIERZBICA ZAINAUGUROWALI SEZON PO WAKACYJNEJ PRZERWIE”

Więcej o: ODSZEDŁ DRUH MARIUSZ ROLA Z OSP ŁĄCZANY

ODSZEDŁ DRUH MARIUSZ ROLA Z OSP ŁĄCZANY

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy Państwa o śmierci druha Mariusza Roli z OSP Łączany. Był wieloletnim Członkiem Zarządu OSP KSRG Łączany oraz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wierzbicy. Wójt Zdzisław Dulias oraz wszyscy pracownicy urzędu gminy składają kondolencje oraz wyrazy współczucia na ręce najbliższych naszego Druha. Nabożeństwo Żałobne zostanie odprawione 09 września o godzinie 13.30 w Kościele p.w Matki Bożej Królowej Polski w Łączanach. Wyprowadzenie ciała nastąpi z remizy OSP KSRG Łączany. Więcej „ODSZEDŁ DRUH MARIUSZ ROLA Z OSP ŁĄCZANY”

Więcej o: 1 WRZEŚNIA – 84. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 WRZEŚNIA – 84. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

84 lata temu, 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły granice Rzeczpospolitej, rozpoczynając II wojnę światową – największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, w którym Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Więcej „1 WRZEŚNIA – 84. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ”

Do góry