Aktualności

Więcej o: Punkt Spisowy w Urzędzie Gminy w Wierzbicy

Punkt Spisowy w Urzędzie Gminy w Wierzbicy

Przypominamy, iż w związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest możliwość skorzystania z przygotowanego Punktu Spisowego znajdującego się na I piętrze w Urzędzie Gminy w Wierzbicy.

Przeszkoleni w tym zakresie pracownicy Urzędu Gminy w Wierzbicy służą pomocą w obsłudze platformy internetowej do dokonania spisu w godzinach pracy urzędu. 

Serdecznie zapraszamy Więcej „Punkt Spisowy w Urzędzie Gminy w Wierzbicy”

Więcej o: Informacja o kolonii dla dzieci rolników

Informacja o kolonii dla dzieci rolników

Urząd Gminy w Wierzbicy informuję, że istnieje możliwość wyjazdu dzieci rolników na kolonie nad morze do miejscowości Stegna w terminie od 1 do 11 lipca 2021 r. Koszt wyjazdu łącznie z transportem to 770 zł.

W kolonii mogą brać udział dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Warunkiem jest aby jedno z rodziców opłacało płatny KRUS.

Kontakt do pracownika Urzędu Gminy w Wierzbicy p. Teresy Łyżwy tel. 48 618 36 21. Więcej „Informacja o kolonii dla dzieci rolników”

Więcej o: Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału. Więcej „Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli”

Więcej o: Dzwoni numer 22 828 88 88?  Odbierz, to rachmistrz spisowy!

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Więcej „Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!”

Więcej o: Ciąg dalszy prac budowlanych PSZOKu w Rzeczkowie Kolonii

Ciąg dalszy prac budowlanych PSZOKu w Rzeczkowie Kolonii

Ciąg dalszy prac budowlanych PSZOKu w miejscowości Rzeczków Kolonia w zawiązku z realizacja zadania pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie i na terenie Gminy Wierzbica” w ramach działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w której partnerami są: Gmina Wierzbica oraz Gmina Kowala. Liderem projektu jest Gmina Kowala.

Więcej „Ciąg dalszy prac budowlanych PSZOKu w Rzeczkowie Kolonii”

Więcej o: Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 czerwca 2021 roku w godzinach 1030 – 1400  wystąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców następujących ulic: Wiatracznej, Górnej, Batalionów Chłopskich, Staszica, Głowackiego, Dolnej.

Przerwa spowodowana jest koniecznością wykonania hydrantu ulicznego oraz przyłącza wodociągowego.

Więcej „Przerwa w dostawie wody”

Więcej o: Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym. Więcej „Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!”

Więcej o: Konkurs graficzny „Moja gmina liczy się w spisie”

Konkurs graficzny „Moja gmina liczy się w spisie”

Rozpoczął się Konkurs graficzny „Moja gmina liczy się w spisie”, organizowany przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z województwa mazowieckiego urodzonej w latach 2004 – 2009.
Zadanie konkursowe polega na zobrazowaniu gminy, w której mieszka uczestnik Konkursu za pomocą infografiki statystycznej, używając dowolnego, darmowego programu graficznego.

Prace konkursowe można przesyłać do 11 czerwca br. Więcej „Konkurs graficzny „Moja gmina liczy się w spisie””

Do góry