Aktualności

Więcej o: Informacja dla osób składających wniosek o Świadczenia Wychowawcze (500+)

Informacja dla osób składających wniosek o Świadczenia Wychowawcze (500+)

Urząd Gminy w Wierzbicy zawiadamia mieszkańców Gminy Wierzbica, iż w związku ze zmianą Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. 2018.2134 t.j. z dnia 13.11.2018 r.) dotyczącej Świadczeń Wychowawczych (500+) informuje, że wnioski na nowy okres świadczeniowy 2019-2021 powinny zawierać wszystkie dane dzieci do ukończenia 18 roku życia. Więcej „Informacja dla osób składających wniosek o Świadczenia Wychowawcze (500+)”

Więcej o: Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych

Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych

Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Halina Janiszek – Stajniak oraz Dyrektor Mazowieckiego  Oddziału Regionalnego Towarzystwa ALTUM Programy Społeczno- Gospodarcze – Joanna Kowalik serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Wierzbica oraz powiatu radomskiego i szydłowieckiego do udziału w ciekawych i bezpłatnych zajęciach w ramach projektu unijnego. Więcej „Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych”

Więcej o: 50 tys. zł na pięć zadań

50 tys. zł na pięć zadań

Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na dofinansowanie zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Uchwałą tą, władze Województwa Mazowieckiego przyznały gminom partycypującym w „MIAS MAZOWSZE 2019” pomoc finansową stanowiącą dofinansowanie zgłoszonych przez nie zadań. „Lista Beneficjentów MIAS MAZOWSZE 2019” obejmuje 1178 zadań zgłoszonych przez 264 gminy. Więcej „50 tys. zł na pięć zadań”

Więcej o: Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

Rozpoczęły się żniwa – okres wieńczący trud, który rolnicy codziennie wkładają w uprawianie i pielęgnowanie ziemi. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a praca w gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych, w czasie upału, burz i ulewnych deszczy. Na polach od rana do późnego wieczoru pracują maszyny rolnicze o bardzo skomplikowanej konstrukcji, używane tylko w tym okresie. Niestety, w czasie żniw często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, które mają konkretne przyczyny. Więcej „Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw”

Więcej o: Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”

Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w ramach kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powstał pięcioodcinkowy film edukacyjny dla rolników i doradców rolnych pt. ,,Zamykanie obiegu biogenów w gospodarstwie rolnym”. Więcej „Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód””

Więcej o: Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka

Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka

Rozpoczęła się przebudowa byłej PSP w Wierzbicy (tzw. mała szkoła) na potrzeby żłobka w ramach programu Maluch+.

Prace już trwają. Przypomnijmy, że gmina otrzymała dofinansowanie (promesę) w wysokości 1 200 000 zł w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – „Maluch+”, na utworzenie żłobka. Więcej tutaj.

Cała inwestycja zakończy się do końca tego roku. Więcej „Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka”

Więcej o: Utwardzenie placu przy strażnicy OSP w Rzeczkowie

Utwardzenie placu przy strażnicy OSP w Rzeczkowie

Trwają prace modernizacyjne wokół strażnicy w Rzeczkowie. Gmina pozyskała na ten cel 12 tysięcy złotych z samorządu woj. mazowieckiego.

– W związku ze 100-leciem powstania jednostki OSP w Rzeczkowie, rozpoczęliśmy utwardzenie placu przy strażnicy – powiedział Wójt Zdzisław Dulias.

Dodajmy, że Gminy Wierzbica uzyskała dofinansowanie związane z tą inwestycją (nazwa projektu: remont posadzki w garażu strażnicy) od samorządu woj. mazowieckiego w wysokości 12 tys. zł. Więcej „Utwardzenie placu przy strażnicy OSP w Rzeczkowie”

Więcej o: Budowa sieci centralnego ogrzewania na osiedlu

Budowa sieci centralnego ogrzewania na osiedlu

Rozpoczęła się budowa sieci centralnego ogrzewania na osiedlu w Wierzbicy, zasilająca bloki od nr 1 do 8.

– To długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców tych bloków, którzy dotychczas palili węglem czy drzewem, a teraz podłączymy ich do centralnej sieci. Jest to też dobra inwestycja dla czystego powietrza – mówi Wójt Zdzisław Dulias.

Planowany koniec inwestycji to 31 sierpnia br. Więcej „Budowa sieci centralnego ogrzewania na osiedlu”

Więcej o: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę

Trzeci etap 30. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, którego meta miała miejsce w Radomiu, przebiegał m.in. przez Gminę Wierzbica. Kolarze przejechali ulicami: Kościuszki, Plac Jana Pawła II, Radomska oraz przez Dąbrówkę Warszawską.

Wygrał późniejszy triumfator całego wyścigu – Estończyk Norman Vahtra z grupy Cycling Tartu. Drugi na finiszu z peletonu był Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), a trzeci Patryk Stosz (CCC Develompent). Więcej „Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę”

Więcej o: Ogłoszenie o sprzedaży lokalu mieszkalnego M2 w Wierzbicy ul. I. Krasickiego 14

Ogłoszenie o sprzedaży lokalu mieszkalnego M2 w Wierzbicy ul. I. Krasickiego 14

Wójt Gminy Wierzbica ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niewyodrębnionego lokalu mieszkalnego M2 nr 17 położonego w Wierzbicy przy ulicy Ignacego Krasickiego 14 o pow. 30 m² wraz z przypisanym do lokalu udziałem wynoszącym 300/12011 w częściach wspólnych budynku i jego urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali wraz z takim samym udziałem we własności działki nr 2083/4 Więcej „Ogłoszenie o sprzedaży lokalu mieszkalnego M2 w Wierzbicy ul. I. Krasickiego 14”

Do góry