Aktualności

Więcej o: PODZIĘKOWALIŚMY ZA PLONY – PARAFIALNO – GMINNE DOŻYNKI GMINY WIERZBICA 2022

PODZIĘKOWALIŚMY ZA PLONY – PARAFIALNO – GMINNE DOŻYNKI GMINY WIERZBICA 2022

Kiedy dzień równa się z nocą, a prace polowe dobiegają końca przychodzi czas by podziękować Bogu za tegoroczne plony. Niegdyś tradycyjne dożynki obchodzone były w pierwszy dzień jesieni, a dziś wracając do dawnych zwyczajów, po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią tym bardziej cieszymy się, że znów mogliśmy się spotkać i wspólnie PODZIĘKOWAĆ ZA PLONY.

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Więcej „PODZIĘKOWALIŚMY ZA PLONY – PARAFIALNO – GMINNE DOŻYNKI GMINY WIERZBICA 2022”

Więcej o: DODATEK NA PELLET DRZEWNY, DREWNO KAWAŁKOWE, BIOMASĘ, SKROPLONY GAZ LPG DO CELÓW GRZEWCZYCH ORAZ OLEJ

DODATEK NA PELLET DRZEWNY, DREWNO KAWAŁKOWE, BIOMASĘ, SKROPLONY GAZ LPG DO CELÓW GRZEWCZYCH ORAZ OLEJ

20 września 2022 r. weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, która wprowadza m. in. dodatki dla gospodarstw domowych ogrzewanych drewnem, skroplonym gazem LPG albo olejem.

Więcej „DODATEK NA PELLET DRZEWNY, DREWNO KAWAŁKOWE, BIOMASĘ, SKROPLONY GAZ LPG DO CELÓW GRZEWCZYCH ORAZ OLEJ”

Więcej o: RUSZĄ WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO W GMINIE WIERZBICA

RUSZĄ WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO W GMINIE WIERZBICA

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wierzbica radni podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w uchwale budżetowej Gminy Wierzbica, w związku z przekazaniem środków przez Wojewodę Mazowieckiego na dodatek węglowy dla mieszkańców gminy w kwocie 5 mln 202 tys zł. Dzięki temu jeszcze w tym tygodniu ruszy wypłata dodatku dla mieszkańców, w kolejności wpływu wniosków. Więcej „RUSZĄ WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO W GMINIE WIERZBICA”

Więcej o: O TYM JAK FUNKCJONUJE PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE WIERZBICA

O TYM JAK FUNKCJONUJE PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE WIERZBICA

Na początku tego roku, został otwarty nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rzeczkowie Kolonii. Od tego czasu Mieszkańcy gminy mogą tu w wygodny i bezpieczny dla środowiska sposób pozbyć się posegregowanych odpadów w ramach opłaty ponoszonej  za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Inwestycja została zrealizowana z unijnym dofinansowaniem w kwocie prawie 1 mln złotych w ramach projektu partnerskiego z Gminą Kowala, pn.: „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie i na terenie Gminy Wierzbica”. Więcej „O TYM JAK FUNKCJONUJE PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE WIERZBICA”

Więcej o: DODATEK WĘGLOWY PO NOWEMU

DODATEK WĘGLOWY PO NOWEMU

Informujemy, że 20 września 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967). Wprowadza ona istotne zmiany do ustawy o dodatku węglowym. Zmiany mają charakter „uszczelniający” -doprecyzowane zostały kryteria, jakie musi spełniać gospodarstwo domowe, by otrzymać dodatek oraz wprowadzono przepisy umożliwiające weryfikację prawdziwości danych wskazanych we wniosku o dodatek. Więcej „DODATEK WĘGLOWY PO NOWEMU”

Więcej o: ETAP I KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PLANU ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ DLA GMIN OBSZARU FUNKCJONALNEGO RADOMIA 2030+

ETAP I KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PLANU ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ DLA GMIN OBSZARU FUNKCJONALNEGO RADOMIA 2030+

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gmin na spotkania dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gmin Obszaru Funkcjonalnego Radomia 2030+! Podczas spotkań będzie można wymienić się spostrzeżeniami na temat szeroko pojętej mobilności i problemów transportowych na terenie Państwa Gmin. Liczymy na Państwa zaangażowanie, ponieważ każdy głos ma realny wpływ na kształt przyszłości transportu!

Więcej „ETAP I KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PLANU ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ DLA GMIN OBSZARU FUNKCJONALNEGO RADOMIA 2030+”

Do góry