Aktualności

Więcej o: Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostaną zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona zostanie działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmieni? Więcej „Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte”

Więcej o: Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych

Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych

Urząd Gminy w Wierzbica informuje, iż w związku z trwającą epidemią koronawirusa, w tym wprowadzonym w dniu 19 marca 2020 r. stanem epidemii, mogą nastąpić zmiany w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

Odpady wielkogabarytowe, opony i elektroodpady, które powinny, a nie zostały odebrane w dniu 27.03.2020 r. zostaną zabrane w innym terminie, o którym mieszkańcy zostaną uprzednio poinformowani. Więcej „Zmiany w harmonogramie obioru odpadów komunalnych”

Więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami

Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa mazowieckiego przed przymrozkami, które mogą wystąpić od godz. 06:12 dnia 26.03.2020 do godz. 09:00 dnia 27.03.2020. Prognozuje się spadek temperatury minimalnej od -2°C do 1°C, przy gruncie lokalnie do -4°C. Temperatura maksymalna wyniesie od 8°C do 10°C. Więcej „Ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami”

Więcej o: PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa Więcej „PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem”

Więcej o: Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra

Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra

Drodzy Czytelnicy! Bardzo nam przykro, że nie możecie korzystać ze zbiorów i przychodzić do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy!

Znaleźliśmy jednak rozwiązanie, abyście mieli dostęp chociaż do części naszych zbiorów. Przyszły nam z pomocą książki elektroniczne, a dokładnie elektroniczna czytelnia Ibuk Libra! Kto nie ma jeszcze kodu dostępu, może po prostu do Nas zadzwonić 48 618 22 66, żeby otrzymać go telefonicznie i móc korzystać z 1934 publikacji! 📞📞 Więcej „Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra”

Do góry