Aktualności

Więcej o: XXIII Memoriał Jacka Kuny

XXIII Memoriał Jacka Kuny

W najbliższą sobotę (14 września) na stadionie Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Wierzbica odbędzie się XXIII Memoriał Jacka Kuny.

Początek imprezy o godz. 13:00. Wówczas oldboje Orła rozegrają mecz z oldbojami klubu Star Starachowice. Po spotkaniu wręczone zostaną pamiątkowe puchary dla obydwu drużyn.

Serdecznie zapraszamy! Więcej „XXIII Memoriał Jacka Kuny”

Więcej o: Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica”

Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica” został rozpatrzony na posiedzeniu Zarządu w dniu 21.08.2019 r. pozytywnie.

Uchwałą Zarządu przyznano dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 7 209,40 zł, co stanowi do 100% kosztu kwalifikowanego zadania. Więcej „Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica””

Więcej o: Dożynki Gminne – Wierzbica 2019

Dożynki Gminne – Wierzbica 2019

Tradycyjnie już na gminnych Dożynkach w Wierzbicy pojawiły się tłumy ludzi. Niezwykle energiczne koncerty sprawiły, że zabawa trwała do późnego wieczora.

– Dożynki to czas podziękowań Panu Bogu za plony, a przede wszystkim, my – mieszkańcy – mamy okazję podziękować rolnikom za trud i codzienną pracę, bo to dzięki nim powstaje taka więź solidarności i głęboki szacunek do pracy i chleba, a rolnicy w swojej pracy podejmują współdziałanie tak, aby osiągnąć jak najwyższe plony, a przez to, abyśmy mogli mieć zapewniony byt żywnościowy – mówił m.in. Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias. Więcej „Dożynki Gminne – Wierzbica 2019”

Do góry